
Flat, wide custom handlebars with welded-in crossbar for your moped, moped and small motorcycle. The chromed steel handlebar is mounted on the fork plate.
Both balance ends are slightly bent backwards, the left handlebar end is also knurled for additional grip.
Height: 80 mm
Width: 820 mm
Ø tube: 22 mm
Length handlebar ends (for grip mounting): 240 mm
Length fork plate mount: 130 mm
Matching attachments such as clamps, grips etc. can be found in the accessories section.
| Material | Steel |
| Surface | chrome-plated |
| Color | Chrome |
| Clamping diameter | 22 mm |
| Width | 820 mm |
| Height | 80 mm |
| Fork plate holder length | 130 mm |
| Ø outside | 22 mm |
| Length handlebar ends | 240 mm |
| Mounting type | Fork plate |
| Crossbar | Yes |
| Ø Strut | 13 mm |
| Strut length | 260 mm |
Accessories & related products
swiing® revival steerer tube nut M26x1 closed fork plate Inox
Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Drive: External hexagon · Height: 14 mm · Thread type: MF26x1 (fine pitch thread) · Ø outside: 36.6 mm · Width across flats: 30 mm
CHF 18.90
Explore categories from Handlebar & stem
Moped fans also bought
Main stand black (budget) | Puch Maxi S, P1 / X30 NS, NL, NG
Material: Steel · Surface: varnished · Color: black · Stand base - center mount (A): 207 mm · Total width of stand base (B): 217 mm · Wide receptacle (C): 66 mm · Ø Receptacle (D): 18 mm · Spring nipple distance - center pivot axis (E): 75 mm · Wide upright foot (F): 20 mm · Wide upright foot (F): 50 mm · Total height: 220 mm
CHF 19.90
Spotlight round Ø 13 cm chrome / black
Ø outside: 130 mm · Width: 134 mm · Material: Sheet metal (steel) · Color: Chrome · Color: black · Color: transparent · Housing material: Metal · Surface: chrome-plated · Surface: varnished · Area of application: Standard · Lens material: Plastic · Bulb holder: BA15d · Height: 147 mm · Test mark: none · Depth: 80 mm · Speedometer recording: None · Mounting type: Screws · Switch included: No · Battery operated: No · Number of fixing points: 2 pcs · Thread size: M6
CHF 24.90
Not in stock
Gas cable Ø 1.25 mm x 220 cm (cylindrical nipple) Bing
Ø nipple: 3 mm · Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Ø Stranded wire: 1.25 mm · Nipple shape: Cylinder · Cable length: 2200 mm · Nipple length: 5 mm · Number of components: 1 pcs · Area of application: Standard
CHF 2.40





