
M8 x 45 mm clamping screw / grub screw with slot and conical head made of galvanized steel for universal use, including on your moped, moped and small motorcycle.
Price per piece
| Material | Steel |
| Surface | galvanized (blue) |
| Thread type | M8x1.25 (standard thread) |
| Total length | 45 mm |
| Thread length | 45 mm |
| Drive | Slot |
| Width across flats | 1.2 mm |
| Strength class | 14 H / 22 H |
Explore categories from Screws & fastener sets
Moped fans also bought
Inner cable Ø 1.2 mm x 200 cm with barrel nipple Ø 6 mm
Ø nipple: 6 mm · Manufacturer: Made in Germany · Material: Brass · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Ø Stranded wire: 1.2 mm · Nipple shape: Barrel (transverse) · Cable length: 2000 mm · Nipple length: 5.5 mm · Number of components: 1 pcs · Area of application: Standard
CHF 3.40
Petrol connection Bing SRE, 85, SRC, SRF, SLH, SRA
Material: Aluminum · Component group Carburetor: Adjusting screws, float, etc. · Surface: raw · Carburetor type: SRA (1/11/31) Velux · Carburetor type: SRA (1/11/35) Velux · Carburetor type: SRC · Carburetor type: SRE · Carburetor type: SRF · Carburetor type: 85 · Height: 7 mm · Ø inside: 8 mm · Pony OEM number: A2056 · Sachs OEM no.: 0261 125 000
CHF 5.90
Karcoma fuel filter plastic small
Manufacturer: Karcoma · Material: Plastic · Color: transparent · Color: white · Filter type: Plastic net · Total length: 23.4 mm · Total length: 50 mm · demountable: No · Ø inside: 3 mm · Ø outside: 20 mm · Ø fuel hose connection: 4.9 mm · Ø fuel hose connection: 6 mm
CHF 5.80
Not in stock
Clutch cable / brake cable Ø 1.5 mm x 225 cm (pear-shaped nipple)
Ø nipple: 3.5 mm · Ø nipple: 6 mm · Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Ø Stranded wire: 1.5 mm · Nipple shape: Pears · Cable length: 2250 mm · Nipple length: 10 mm · Number of components: 1 pcs · Area of application: Standard · Piaggio OEM number: 270460
CHF 2.40





