
Galvanized drive sprocket with 27 teeth suitable for various Tomos models (Classic, Quadro, Sprint, FunSport).
Good, inexpensive standard spare part. GPO – GOOD PARTS ONLY.
| Chain type | 415H |
| Chain pitch | 1/2" x 3/16" |
| Manufacturer | GPO |
| Material | Steel |
| Surface | galvanized (blue) |
| Recording type | Interlocking |
| Number of teeth | 27 pcs |
| Ø inside | 25 mm |
| Total thickness | 4.5 mm |
| Tomos |
Explore categories from Drive & transmission
Moped fans also bought
Xtreme shock absorber 30 cm chrome
Manufacturer: Xtreme · Surface: chrome-plated · Color: Chrome · Damping type: Spring · Adjustable: Yes · Total length: 345 mm · Ø spars: 30 mm · Mounting type: Nuts & bolts · Ø outside: 49 mm · Number of fixing points: 2 pcs · Ø Fastening inside: 10 mm · Hole spacing: 300 mm
CHF 63.50
Dell'Orto 16/16 SHA carburetor hand choke
Nominal diameter: 16 mm · Manufacturer: Dell'Orto · Material: Aluminum · Component group Carburetor: Carburetor complete · Color: black · Carburetor type: SHA · Total length: 82 mm · Width: 72 mm · Ø fuel hose connection: 5.1 mm · Ø fuel hose connection: 6 mm · Height: 111 mm · Ø without reducing sleeve: 21 mm · Ø Inside entrance: 16 mm · Ø Internal connection: 19 mm · Mounting type: Plug connection clamped · Ø Output inside: 16 mm · Ø Air filter connection: 56 mm · Ø Air filter connection: 58.5 mm · Mixed oil connection: No · Vacuum connection: No · Choke control: Hand choke · Nozzle thread: M5x0.8 (standard thread) · Camouflaged: No · Nozzle size: 82 · Area of application: Tuning
CHF 69.90


