
M12 x 20 mm external hexagon head machine screw / hexagon head bolt made of stainless steel for universal use, including on your moped, moped and small motorcycle.
Price per piece
| Drive | Outer edge |
| Width across flats | 19 mm |
| Material | Chrome steel (colloquially known as stainless steel) |
| Number of components | 1 pcs |
| Surface | stainless |
| Total length | 27.8 mm |
| Screw head | Hexagon |
| Thread type | M12x1.75 (standard thread) |
| Shank | No |
| Strength class | A2-70 |
| Thread length | 20 mm |
Explore categories from Hub & axle
Moped fans also bought
Front reinforcement / mudguard arch chrome (cheap)
Ø outside: 16 mm · Material: Steel · Outer width: 143 mm · Color: Chrome · Surface: chrome-plated · Wheel size: 17 " · Distance mudguard - center hole: 207 mm · Distance mudguard - center hole: 242 mm · Wide intake: 128 mm · Ø mounting hole: 6.2 mm · Mounting type: Nuts & bolts · Number of fixing points: 6 pcs · Hole spacing: 35 mm · Total length: 270 mm
CHF 10.90
