Long saddle suitable for your Hercules Prima or Optima moped / moped.
This seat bracket is also bolted to the luggage carrier. The distance from the seat tube to the rear mounting option is approx. 24 cm
| Color | black |
| Total length | 520 mm |
| Width | 180 mm |
| Height | 100 mm |
| Manufacturer | Made in Portugal |
| Ø Saddle tube holder | 30 mm |
| Material | Imitation leather, Steel |
| Surface | powder-coated |
| Spring-loaded | No |
| Lettering | No |
| Hole pattern [mm] | 91.5, 17.5 |
| Hercules | Great - Optima |
Explore categories from Saddle


