
Chrome-plated front light with visor suitable for your moped, moped or small motorcycle.
Bulbs with ba15d mountings are suitable for this headlight.
Notes:
This 2-phase light with full and dipped beam is supplied without the corresponding bulb.
Depending on the batch, the lower locking clamp is slightly offset from the lower center of the lamp.
Suitable bulbs and voltage regulators can be found in the accessories section.
| Surface | chrome-plated |
| Test mark | none |
| Housing material | Sheet metal (steel) |
| Bulb holder | BA15d |
| Color | Chrome, transparent |
| Tension | 6 V, 12 V |
| Lens material | Plastic |
| Ø outside | 130 mm |
| Ø External connection | 10.5 mm |
| Width | 134 mm |
| Mounting type | Screws |
| Depth | 90 mm |
| Height | 150 mm |
| Speedometer recording | None |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Thread size | M6 |
| Switch included | No |
| Battery operated | No |
| Area of application | Standard |
Accessories & related products
Explore categories from Headlights & indicators
Moped fans also bought
Magura gas cable clamp / deco cable clamp Ø 5 x 6 mm
Material: Brass · Manufacturer: Magura · Material: Steel · Surface: nickel-plated · Number of components: 2 pcs · Total length: 6 mm · Ø Cable bushing: 1.6 mm · Screw head: Lens head · Drive: Slot · Thread length: 4 mm · Ø outside: 5 mm · Thread type: M4x0.7 (standard thread)
CHF 2.00
GPO light switch with wiring harness base chrome version
Manufacturer: GPO · Material: Plastic · Surface: chrome-plated · Housing material: Steel · Substructure material: Steel · Total length: 50 mm · Width: 30 mm · Functions: High beam (headlights) · Functions: Horn · Functions: Light off · Functions: Low beam · Functions: Motor stop · Height: 25 mm · Cable length: 970 mm · Number of positions: 3 pcs · Number of cables: 5 pcs · Color: Chrome · Cable bifurcation to motor: 970 mm · Cable bifurcation to lamp: 180 mm · Cable bifurcation to switch: 420 mm · Ø Handlebars: 22 mm
CHF 16.90
Bumm mirror round Inox
Manufacturer: Bumm · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Material: Steel · Surface: chrome-plated · Test mark: none · Thread size: M8 · Ø mirror surface: 107 mm · Ø mirror rod: 8 mm · Mirror rod length: 300 mm · Color: Chrome · Total length: 360 mm · Thread type: M8x1.25 (standard thread) · Clamping diameter: 22 mm
CHF 27.90
GPO front mudguard strut 17" chrome
Manufacturer: GPO · Material: Steel · Surface: chrome-plated · Outer width: 160 mm · Wheel size: 17 " · Distance mudguard - center hole: 300 mm · Color: Chrome · Mounting type: Nuts & bolts · Total length: 305 mm · Number of fixing points: 4 pcs · Ø mounting hole: 12.5 mm
CHF 14.90







