
Flat custom handlebars for your moped, moped and small motorcycle. The chrome-plated handlebar is mounted on the fork plate.
Both balance ends are slightly bent backwards.
Width: 640 mm
Ø tube: 22 mm
Length handlebar ends (for grip mounting): 240 mm
Length fork plate mount: 150 mm
Matching attachments such as clamps, steerer nuts, grips, etc. can be found in the accessories section.
A quality product made in Portugal.
| Manufacturer | Made in Portugal |
| Width | 640 mm |
| Material | Steel |
| Surface | chrome-plated |
| Color | Chrome |
| Ø outside | 22 mm |
| Mounting type | Fork plate |
| Clamping diameter | 22 mm |
| Fork plate holder length | 150 mm |
| Length handlebar ends | 240 mm |
| Crossbar | No |
Accessories & related products
swiing® revival steerer tube nut M26x1 closed fork plate Inox
Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Thread type: MF26x1 (fine pitch thread) · Drive: External hexagon · Ø outside: 36.6 mm · Height: 14 mm · Width across flats: 30 mm
CHF 18.90
Explore categories from Handlebar & stem
Moped fans also bought
Spotlight round Ø 13 cm chrome / black
Test mark: none · Material: Sheet metal (steel) · Housing material: Metal · Lens material: Plastic · Surface: chrome-plated · Surface: varnished · Color: Chrome · Color: black · Color: transparent · Bulb holder: BA15d · Speedometer recording: None · Switch included: No · Battery operated: No · Ø outside: 130 mm · Width: 134 mm · Height: 147 mm · Depth: 80 mm · Mounting type: Screws · Number of fixing points: 2 pcs · Thread size: M6 · Area of application: Standard
CHF 24.90
Not in stock
GPO 22 mm handlebar stem aluminum (4-point attachment for fork plate handlebars)
Manufacturer: GPO · Material: Aluminum · Material: Steel · Surface: chrome-plated · Surface: dull · Color: Chrome · Drive: External hexagon · Total length: 150 mm · Width: 40 mm · Ø Stem: 22 mm · Clamping diameter: 22 mm · Number of fixing points: 4 pcs
CHF 23.90




