
Front light for Tomos mopeds.
2-phase light with full and dipped beam.
Without bulb, this must be ordered separately.
Bulbs with ba20d mountings are suitable for this lamp and can be found in the accessories section.
Branded product from the Portuguese manufacturer GUIA.
| Width | 141 mm |
| Manufacturer | GUIA |
| Color | white, black |
| Housing material | Plastic |
| Bulb holder | BA20d |
| Height | 77 mm |
| Test mark | none |
| Depth | 85 mm |
| Mounting type | Screws |
| Speedometer recording | None |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Switch included | No |
| Battery operated | No |
Accessories & related products
Explore categories from Headlights & indicators
Moped fans also bought
Union pedals plastic standard
Drive: Hexagon socket · Drive: Outer edge · Manufacturer: Union · Material: Plastic · Material: Steel · Surface: rubberized · Thread type: FG14.3 (9/16" 20G) · Color: black · Total length: 129 mm · Width: 77 mm · Reflectors: Yes · Height: 29 mm · Width across flats: 15 mm
CHF 12.90
Taillight original | Pony & Cilo Cross / Alpa Turbo (P8977)
Width: 130 mm · Manufacturer: Pony · Material: Plastic · Color: black · Color: red · Tension: 12 V · Bulb holder: BA15s · Bulb holder: BA9s · Height: 77 mm · Test mark: E9 · Depth: 72 mm · Mounting type: Screws · Battery operated: No · Number of fixing points: 2 pcs · Brake light: Yes · Reflectors: Yes
CHF 54.90





