
Black front lamp with chrome-plated lamp ring and yellow lamp glass for universal use on your moped, moped and small motorcycle.
The round lamp pot is suitable for side mounting of the front light between the headlight brackets. The front light has a bulb base with BA20d socket. Two-phase light sources with full and dipped beam can be used.
| Manufacturer | GUIA |
| Ø outside | 140 mm |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Surface | varnished, chrome-plated |
| Color | black, Chrome |
| Tension | 6 V, 12 V |
| Housing material | Sheet metal (steel) |
| Lens material | Plastic |
| Width | 145 mm |
| Ø External connection | 13 mm |
| Bulb holder | BA20d |
| Depth | 90 mm |
| Speedometer recording | None |
| Test mark | none |
| Thread size | M8 |
| Switch included | No |
| Battery operated | No |
| Mounting type | Screws |
| Area of application | Standard |
Accessories & related products
GUIA spotlight round Ø 14 cm chrome / black
Manufacturer: GUIA · Ø outside: 140 mm · Number of fixing points: 2 pcs · Color: Chrome · Color: black · Surface: chrome-plated · Surface: varnished · Tension: 6 V · Tension: 12 V · Lens material: Plastic · Housing material: Sheet metal (steel) · Width: 145 mm · Ø External connection: 12 mm · Bulb holder: BA20d · Depth: 90 mm · Speedometer recording: None · Test mark: none · Thread size: M8 · Switch included: No · Battery operated: No · Mounting type: Screws · Area of application: Standard
CHF 33.90
GUIA spotlight round Ø 14 cm chrome
Color: Chrome · Width: 145 mm · Manufacturer: GUIA · Ø outside: 140 mm · Number of fixing points: 2 pcs · Tension: 6 V · Tension: 12 V · Surface: chrome-plated · Thread size: M8 · Lens material: Plastic · Housing material: Sheet metal (steel) · Ø External connection: 13 mm · Bulb holder: BA20d · Depth: 90 mm · Speedometer recording: None · Test mark: none · Switch included: No · Battery operated: No · Mounting type: Screws · Area of application: Standard
CHF 36.90
Explore categories from Headlights & indicators
Moped fans also bought
GPO gasket set | Puch E50
Manufacturer: GPO · Material: Aluminum · Material: Fiber · Material: Sealing carton · Material: Sealing paper · Ø outlet inside: 19.9 mm · Hole spacing inlet: 32 - 38 mm · Decompressor: Yes · Hole spacing outlet: 42 mm · Number of components: 7 pcs · Hole pattern [mm]: 44 x 44 · Area of application: Standard
CHF 9.90
Inner cable set automatic | Puch E50
Ø Stranded wire: 1.25 mm · Ø Stranded wire: 1.5 mm · Ø Stranded wire: 1.8 mm · Nipple shape: Barrel (transverse) · Nipple shape: Cylinder · Nipple shape: Pears · Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Quantity: 4 pcs · Total length: 1600 mm · Total length: 2200 mm
CHF 9.90






