
Chrome-plated front light for universal use on your moped, moped and small motorcycle.
The round lamp pot is suitable for side mounting of the front light between the headlight brackets. The front light has a bulb base with BA20d socket. Two-phase light sources with full and dipped beam can be used.
| Manufacturer | GUIA |
| Test mark | none |
| Housing material | Sheet metal (steel) |
| Lens material | Glass |
| Surface | chrome-plated |
| Color | Chrome, transparent |
| Ø External connection | 13 mm |
| Bulb holder | BA20d |
| Height | 195 mm |
| Tension | 6 V, 12 V |
| Speedometer recording | None |
| Switch included | No |
| Thread size | M10 |
| Battery operated | No |
| Ø outside | 180 mm |
| Mounting type | Screws |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Area of application | Standard |
Accessories & related products
GUIA spotlight round Ø 18 cm chrome / black
Manufacturer: GUIA · Test mark: none · Housing material: Sheet metal (steel) · Surface: chrome-plated · Surface: varnished · Color: Chrome · Area of application: Standard · Color: black · Color: transparent · Bulb holder: BA20d · Lens material: Glass · Tension: 6 V · Tension: 12 V · Ø outside: 180 mm · Height: 195 mm · Speedometer recording: None · Thread size: M10 · Switch included: No · Battery operated: No · Mounting type: Screws · Number of fixing points: 2 pcs · Ø External connection: 13 mm
CHF 54.90
Explore categories from Headlights & indicators
Moped fans also bought
swiing® revival upright spring blue galvanized | Puch
Spring design: Tension spring · Ø wire: 2.5 mm · Manufacturer: swiing® revival parts · Length spring hook: 19 mm · Length spring hook: 53 mm · Material: Spring steel · Surface: galvanized (blue) · Total length: 122 mm · Ø inside: 9 mm · Ø outside: 14 mm
CHF 2.70
GPO pedal cranks chrome (pair) | Puch
Thread type: FG14.3 (9/16" 20G) · Manufacturer: GPO · Material: Steel · Surface: chrome-plated · Color: Chrome · Crank length (center-center): 156 mm · Wide intake: 28 mm · Ø Pedal wedge: 9.5 mm · Ø Pedal axle: 16 mm · Cranking (offset): 37 mm · Cranking (offset): 49 mm · Total length: 180 mm
CHF 74.90
swiing® ingenious bottom bracket bushing brass | Puch Maxi, X30 Sport, Velux, NG-2AH
Bearing type: Plain bearing · Manufacturer: swiing® ingenious parts · Material: Brass · Color: bronze · Total length: 19 mm · Ø inside: 16.1 mm · Ø Bundle: 23.9 mm · Ø outside: 20 mm · Puch OEM number: 349.1.42.005.1
CHF 9.90






