
Chrome-plated front light with spoiler for universal use on your moped, moped and small motorcycle.
The round lamp pot is suitable for side mounting of the front light between the headlight brackets. The front light has a bulb base with BA20d socket. Two-phase bulbs with full and dipped beam can be used.
| Manufacturer | GUIA |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Surface | chrome-plated |
| Color | Chrome |
| Tension | 6 V, 12 V |
| Housing material | Sheet metal (steel) |
| Lens material | Plastic |
| Width | 145 mm |
| Ø outside | 140 mm |
| Ø External connection | 13 mm |
| Bulb holder | BA20d |
| Depth | 90 mm |
| Speedometer recording | None |
| Test mark | none |
| Thread size | M8 |
| Switch included | No |
| Battery operated | No |
| Mounting type | Screws |
| Area of application | Standard |
Accessories & related products
GUIA spotlight round Ø 14 cm chrome / black
Color: Chrome · Color: black · Width: 145 mm · Manufacturer: GUIA · Ø outside: 140 mm · Number of fixing points: 2 pcs · Tension: 6 V · Tension: 12 V · Surface: chrome-plated · Surface: varnished · Thread size: M8 · Lens material: Plastic · Housing material: Sheet metal (steel) · Ø External connection: 12 mm · Bulb holder: BA20d · Depth: 90 mm · Speedometer recording: None · Test mark: none · Switch included: No · Battery operated: No · Mounting type: Screws · Area of application: Standard
CHF 33.90
GUIA spotlight round yellow glass Ø 14 cm chrome / black
Color: Chrome · Color: black · Width: 145 mm · Manufacturer: GUIA · Ø outside: 140 mm · Number of fixing points: 2 pcs · Tension: 6 V · Tension: 12 V · Surface: chrome-plated · Surface: varnished · Thread size: M8 · Lens material: Plastic · Housing material: Sheet metal (steel) · Ø External connection: 13 mm · Bulb holder: BA20d · Depth: 90 mm · Speedometer recording: None · Test mark: none · Switch included: No · Battery operated: No · Mounting type: Screws · Area of application: Standard
CHF 49.90
GUIA spotlight round Ø 14 cm chrome
Color: Chrome · Width: 145 mm · Manufacturer: GUIA · Ø outside: 140 mm · Number of fixing points: 2 pcs · Tension: 6 V · Tension: 12 V · Surface: chrome-plated · Thread size: M8 · Lens material: Plastic · Housing material: Sheet metal (steel) · Ø External connection: 13 mm · Bulb holder: BA20d · Depth: 90 mm · Speedometer recording: None · Test mark: none · Switch included: No · Battery operated: No · Mounting type: Screws · Area of application: Standard
CHF 36.90
Explore categories from Headlights & indicators
Moped fans also bought
Wippermann drive chain No.18 (double reinforced)
Chain pitch: 1/2" x 3/16" · Chain type: 415H · Material: Steel · Color: gray · Ø Pin: 4.15 mm · Manufacturer: Wippermann · Surface: blank / oiled · Number of chain links: 114 pcs · Ø bore: 4.2 mm · Rolling circumference: 1448 mm · Chain lock type: Spring lock
CHF 33.90
Not in stock
Fuel tap horizontal M12x1 (with union nut) outgoing at the bottom
Manufacturer: GPO · Possible lever positions: open / closed / reserve · Material lever: Metal · Filter type: Plastic net · Installation direction: horizontal / horizontal · Thread type: MF12x1 (fine pitch thread) · Outlet direction: below · Spare tube shape: curved · Ø fuel hose connection: 6 mm · Reserve level: 70 mm · Mounting type: Union nut
CHF 9.90
swiing® revival wiring harness MERIT light switch
Cable cross-section: 1.5 mm² · Number of cables: 5 pcs · Manufacturer: swiing® revival parts · Ø Receptacle: 22 mm · Cable bifurcation to motor: 950 mm · Switch included: Yes · Luster terminal: Yes · Cable bifurcation to lamp: 230 mm · Cable bifurcation to switch: 400 mm · Tail light cable length: 1000 mm · Area of application: Standard
CHF 39.90
Not in stock








