
Chrome-plated headlight with plastic lamp glass for your moped, moped and small motorcycle.
Cool replica headlight from the cult brands ZKW, Union, ULO, etc.
The oval lamp pot is suitable for side mounting between the headlight brackets.
The BAY15d bulb socket is suitable for 2-phase bulbs with full and dipped beam.
Matching bulbs, speedometers, etc. can be found in the accessories section.
Branded product from the Portuguese manufacturer GUIA.
| Manufacturer | GUIA |
| Test mark | none |
| Housing material | Sheet metal (steel) |
| Surface | chrome-plated |
| Color | Chrome |
| Area of application | Custom |
| Lens material | Plastic |
| Ø outside | 132 mm |
| Bulb holder | BAY15d |
| Mounting type | Screws |
| Width | 130 mm |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Height | 150 mm |
| Depth | 160 mm |
| Speedometer recording | 60 mm |
| Switch included | No |
| Battery operated | No |
| Thread size | M5 |
Accessories & related products
Speedometer 60 km/h Ø 60 mm (black dial)
Ø outside: 65 mm · Manufacturer: Made in Germany · Material: Plastic · Material: Steel · Color: black · Color: red · Color: white · Maximum speed: 60 Km/h · Lighting: without · Signal type Tacho: analog · 4-edge speedometer cable: 1.8 mm · Ø Receptacle: 60 mm · Thread type: MF10x1 (fine pitch thread) · Depth: 50 mm · Total height: 70 mm
CHF 84.90
CHF 69.90
swiing® revival bulb 12V - 21/5W (BAY15d) Longlife 2-filament
Manufacturer: swiing® revival parts · Color: white · Performance: 5 W · Tension: 12 V · Performance: 21 W · Total length: 48 mm · Bulb holder: BA15d · Ø base: 15 mm · Test mark: E2 · Test mark: P21/5W · Ø Lamp head: 25 mm · LED: No
CHF 4.90
Explore categories from Headlights & indicators
Moped fans also bought
Magura cable clamp Ø 8 x 15 mm
Manufacturer: Magura · Area of application: Standard · Material: Brass · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Surface: nickel-plated · Ø Cable bushing: 2.3 mm · Drive: External hexagon · Drive: Slot · Ø outside: 8 mm · Screw head: Hexagon · Ø Bundle: 6 mm · Total length: 15 mm · Thread type: M6x1 (standard thread) · Thread length: 7 mm · Width across flats: 7 mm
CHF 2.50
Magura set screw M6 x 34 lock nut SW8
Manufacturer: Magura · Material: Brass · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Surface: nickel-plated · Ø cable holder: 3.05 mm · Slotted: No · Ø Receptacle: 7.05 mm · Thread type: M6x1 (standard thread) · Thread length: 24 mm · Width across flats Screw: 8 mm · Width across flats nut: 8 mm · Total length: 34 mm
CHF 2.50
Magura adjusting screw brake long
Manufacturer: Magura · Color: silver · Material: Brass · Surface: nickel-plated · Drive: Knurled screw · Ø shaft: 6 mm · Ø External head: 9.1 mm · Total length: 47 mm · Total length: 65 mm · Thread type: MF6x0.75 (fine pitch thread) · Thread length: 24 mm · Shank length: 11 mm
CHF 3.90
GPO ignition plate 90 mm Bosch / DUCATI
Ø inside: 18.5 mm · Manufacturer: GPO · Area of application: Original · Area of application: Standard · Material: Aluminum · Tension: 6 V · Ø outside: 90 mm · Number of cables: 3 pcs · Cable length: 400 mm · Cable length: 500 mm · Ø bolt circle: 80 mm · Number of fixing points: 4 pcs
CHF 74.90
Magura adjusting screw brake short
Manufacturer: Magura · Color: silver · Material: Brass · Surface: nickel-plated · Drive: Knurled screw · Ø shaft: 6.1 mm · Ø External head: 9.15 mm · Total length: 31 mm · Total length: 40 mm · Thread type: MF6x0.75 (fine pitch thread) · Thread length: 15 mm · Shank length: 6.9 mm
CHF 3.40










